Preskočiť na obsah

2% z dane z príjmu

Milí spoluobčania, priatelia a fanúšikovia občianskeho združenia Orešinka.

Ako nová podpredsedníčka združenia som dostala milú úlohu, prihovoriť sa Vám v mene všetkých členov Orešinky na začiatku ďalšej etapy života občianskeho združenia. Popri zmenách na poste starostu obce Oreské sme aj my v Orešinke usporiadali vnútorné štruktúry a nastavenia. Dovoľte mi poďakovať sa bývalému starostovi Ing. Tomášovi Mikúšovi za spoluprácu, nasadenie, ochotu a pomoc. Zároveň sa tešíme na spoluprácu s novým starostom Ondrejom Mikušom a prajeme mu rýchle zorientovanie sa v novej službe. Veľké ďakujeme patrí aj zamestnancom obecného úradu, bez ktorých by sme neboli schopní zorganizovať podujatia, ako Športový deň detí, Rozprávkový kinovečer alebo Hodový páteček. Spolupráca s obcou je pre nás kľúčová.

Po štyroch rokoch sa chceme vydať na cestu s jasnejšími cieľmi, s väčšou komunikáciou s občanmi a chceme Vám priniesť viac. Situácia sa však na poli miest a obcí nevyvýja najlepšie, najmä keď sa pozrieme na politické zaváhania, ktoré finančne zrážajú obce na kolená. Obec Oreské je ale o krok vpred práve tým, že má fungujúce a živé občianske združenie. Esom v rukáve je práve možnosť poukázania 2% z dane z príjmu občianskemu združeniu Orešinka.

Už v minulosti ste nám preukázali dôveru práve poukázaním dvoch percent. Z týchto príjmov sme zabezpečili 10 pivných setov (stoly a lavičky), ktoré sú k dispozícii na zapožičanie každému občanovi obce Oreské zdarma. Túto možnosť môžete využiť na vaše domáce párty. Z týchto príjmov sme financovali rozlišovacie dresy na hokejbal, Športový deň detí, muziku na Hodový páteček, Príchod Mikuláša  a Adventný koncert v roku 2022.

Radi by sme zachovali tieto podujatia v rovnakej kvalite, ba čo viac, chceli by sme podporiť novopostavené multifunkčné ihrisko nákupom športového náčinia, aby mu nechýbal športový duch. Bola by škoda nevyužiť potenciál tohto projektu v plnej miere len preto, že chýba športové vybavenie. Čaká nás aj úprava priestranstva po stavebných prácach vo dvore KD Oreské, aby sa tam mohli vrátiť kultúrne podujatia. V neposlednom rade by sme si radi uctili Vás, milí seniori, malým posedením pri hudbe a dobrom jedle pri príležitosti Medzinárodného dňa seniorov v júli 2023.

Preto sa obraciam v mene občianskeho združenia Orešinka na všetkých Vás, ktorí máte možnosť poukázať 2% z dane z príjmu, neváhajte, nájdite si čas a námahu a venujte 2% z dane do svojej obce. Prosíme Vás aby ste oslovili svojich rodinných príbuzných, priateľov a kolegov, aby pomohli a prispeli svojim podielom. Na základe takýchto príjmov si môžeme dovoliť obdarúvať každého účastníka športového behu na ŠDD a  nevyberať vstupné na podujatiach, ktoré organizujeme. Pozývame Vás byť aktívnymi spolupracovníkmi Orešinky práve hľadaním darcov 2% z dane vo Vašom okolí.

Na záver by som chcela poďakovať všetkým, ktorí tomuto projektu veria, pomáhajú a sú aktívnou súčasťou občianskeho združenia Orešinka. Tešíme sa na  spoločné stretnutia.

Karolína Mikúšová, podpredsedníčka Orešinka O.Z.